Sóterápia

A sóterápiát, más néven haloterápiát, a szerzetesek évszázadokon keresztül alkalmazták. Európában sóbarlangokat használtak például a légzőszervi állapotok és bőrbetegségek gyógyítására, de az elmét is ilyen barlangokban energetizálták. A modern szakemberek is úgynevezett sóterápiát írnak elő például COPD és asztma kiegészítő terápiájaként. A természetes só nagyon hatékonyan képes gyógyítani ezeket a betegségeket, sőt más krónikus betegségek kezelésében is nagy sikereket lehet vele elérni.
A XIX. század elején fedezték fel, hogy a sóbányákban dolgozók nem szenvedtek tüdőbetegségben. A II. világháború idején sok ember kényszerült menedékként ilyen sóbányákban bujdokolni, és ezt a jelenséget az ő esetükben is megfigyelték.
Miután az 1950-es években több kutatás is bebizonyította a haloterápia előnyeit, úgy egyre-másra jöttek létre a haloterápiás kamrák, legfőképpen Kelet-Európában. Parajdon a hatvanas években kezdték el a terápiás kezeléséket.

Milyen egészségügyi problémák és betegségek esetén lehet igénybe venni a sóterápiát?
Dohányzás, ekcéma, asztma, krónikus obstruktív tüdőbetegség, krónikus bronchitis, cisztás fibrózis, köhögés, viszkózus köpetürítési nehézségek, torokgyulladás, bőrgyulladás, krónikus kimerültség és stressz esetén.

Mikor nem ajánlott a haloterápia?
Súlyos hipertónia, vérzékenység, krónikus légzés, fertőzések, rosszindulatú daganatok, terhesség és aktív tuberkolózis esetén.

A parajdi sóbánya mellett több szálláshelyen és wellnessben is igénybe vehet sóterápiát.
Sószobák

Hasonló helyek

Hargita – Európa Gasztronómiai Régiója 2027
Visit Harghita: Családbarát desztináció
Székelyföldi álomkirándulás
Apiterápia
Terápiás lovaglás