Az Árpád-vonal maradványai a Keleti-Kárpátokban
Élmények
Telefonszám
E-mail cím
Weboldal
Leírás
A történelem szerelmesei, illetve a magyar háborús múlt iránt érdeklődők bejárva a völgyzár megmaradt lövészárkait és a géppuska állások maradványait, gondolatban feleleveníthetik az itt megvívott véres harcok pillanatait, majd az első és második világháborús katonasíroknál csendben tiszelegve emlékezhetnek meg az elesett hősökről.
Az Árpád-vonal a Magyar Királyi Honvédség által a második világháborúban kiépített védelmi vonal volt, amely 600 km hosszúságban a Keleti-Beszkidektől egészen a Berecki-havasokig terjedt. A védelmi rendszert a helyi trepviszonyokhoz és adottságokhoz alkalmazkodvó, a hegyeken átvezető utak mentén létesített völgyzárak alkották. Az átjárókon, hágókon és völgyekben kiépített tábori erődrendszereket vasbeton szerkezetű tüzelőállásokkal, védelmi létesítményekkel, figyelőkkel erősíttettek meg. Ezek maradványai az utólagos robbantások ellenére több mint 70 év távlatából is sok helyen megtalálhatóak.
Az Árpád-vonal romjainak a felkutatása és a hozzuk kapcsolódó történetek megismerése révén közelebb kerülhetünk az Ezeréves határt védő magyar és székely határőr csapatok és a rettegett Vörös Hadsereg Dávid-Góliát harcához.
Programidő: 4-5 óra
Felszerelés: túrabakancs, réteges öltözet, fényképezőgép
Program jellemzői
- Történelem
Nyelv
- Angol
- Német
- Magyar
- Román